register Paswoord vergeten?
Zoeken

Beschikbare opties bij deze post

Facebook



blog

Hup 'Olland Hup?

text
51%51%51%
651 views
door brugesboytillidie op ma. 12 jul. 10 om 13:25


De overweldigende golf van zelfingenomen arrogantie is eindelijk tot stilstand gekomen. De ontnuchterende realiteit davert pijnlijk na op de eens zo dichtbevolkte Nederlandse pleinen. Een eenzaam vertrappelde vuvuzela zal niet langer brommen om het legioen te ondersteunen, terwijl een oranje puntmuts verdrinkt in een niet nader bepaalde substantie.

Dat komt er van, denk je dan, als je geluk omdoopt tot een kwaliteit. De nationale trots berustte op de schouders van één man en woog zo zwaar door, dat het zichtbaar was aan zijn geringe gestalte.

Tranen met tuiten zullen er ongetwijfeld gehuild zijn de afgelopen nacht, terwijl elders fonteinen bezoedeld werden met Spaanse rakkers en ontblootte vrouwenborsten weelderig dansten op supportersliederen. Catalunia verovert de wereldtitel en de Spaanse eenheid was nog nooit zo groot. Oh de Spaanse ironie.

Al was het geen gemakkelijke avond. Zelfs ik moest mijn haat jegens het Spaans onderdrukken, want nooit of te nimmer zou dat elftal van overmoedige smeerlapjes de bovenhand mogen halen. De voetafdruk van menig Oranjespeler laat wellicht voor eeuwig sporen na op de kloeke Spaanse borsten. Een schande dat enkelen met geel de totale afgang ontliepen, al is dat in combinatie met de lichte rode kaart overduidelijk oranje.
Huil maar niet Arjen, straks ben je geblesseerd aan je traanbuisjes en sta je wéér drie wedstrijden aan de kant! Waarom drie? Drie keer is scheepsrecht… voor het voetbal dan toch.

Afbeelding


origineel gepost op http://zwaffelijzer.wordpress.com/2010/ ... lland-hup/

Tags:  WK, voetbal, Spanje, Oranje

    elberto Gepost op ma. 12 jul. 10 om 13:46 1
elberto
man man
7875 Posts
Karma: 26
"Spaanse eenheid nog nooit zo groot" :lol: :lol:
Onlangs is er nog een grote betoging geweest in Cataloni%uFFFD waar men aan %uFFFD%uFFFDn stuk door "Adieu Espana" zong. Mijn zus is naar Spanje op kamp geweest en wou met enkele van haar vriendinnen grappig doen door in een caf%uFFFD te gaan supporteren voor het team waar Spanje tegen moest spelen.
Tot hun grote verbazing kregen zij geen boze blikken, in tegendeel zelfs! Waarom? Ze zaten in Baskenland, die supporteren altijd tegen Spanje.


Uit uw tekst leid ik enkel van die dwaze 'ollanderhaat af, wat ik persoonlijk echt niet begrijp. Moest Belgi%uFFFD in de finale staan (HAHAAHAHAHAHAAHA) dan zouden de Nederlanders veel harder voor ons supporteren dan wij voor hen gedaan hebben.
In plaats van onze buren wat te steunen, had de geschiedenis een miniscuul klein beetje anders gelopen dan was jij net als alle andere Nederlanders in knaloranje voor Nederland aan het supporteren.
Elke keer als ik aan iemand vroeg wat hij/zij zo tegen Nederland had kreeg ik steevast als antwoord "anders krijgen die 'ollanders nen dikke nek". Vanwege dergelijke uitspraken heb ik des te harder onze buren gesteund!

HUP HOLLAND HUP, ookal hebben jullie niet gewonnen, jullie hebben iets gepresteerd wat ze in Belgi%uFFFD in nog geen 50 jaar zullen nadoen!
positive
    joentje Gepost op ma. 12 jul. 10 om 13:50 2
man man
11 Posts
Karma: 0
Heel knap geschreven vind ik :)
neutral
    FWGod Gepost op ma. 12 jul. 10 om 13:57 3
FWGod
man man
1587 Posts
Karma: 2
Zucht, de haat tegen Nederland... goed bezig (Y)
neutral
    The_Unforgiven Gepost op ma. 12 jul. 10 om 14:05 4
The_Unforgiven
man man
12442 Posts
Karma: 145
"De nationale trots berustte op de schouders van één man en woog zo zwaar door, dat het zichtbaar was aan zijn geringe gestalte. "

Nederland is meer dan Robben alleen hoor ;) Of Sneijder, of wie je ook bedoelt...
neutral
    crashman Gepost op ma. 12 jul. 10 om 14:10 5
crashman
man man
1130 Posts
Karma: 12
ik vind het grappig om te zien hoe er zoveel mensen anti nederland zijn, en tegen nederland supporteren omdat de hollanders anders nen dikke nek krijgen? Ik ben naar de halve finale en de finale gaan zien in eindhoven. Ik vind het knap om te zien wat een samenhorigheidgevoel er daar is. Dat is iets waar je als belg alleen maar jaloers op kan zijn, want dat zal nooit, maar dan ook nooit bij ons gebeuren.

Jammer voor nederland, ik had graag meegevierd gisteren, maar helaas. Het was een zeer gelijk opgaande match, maar ik had het nederland wel gegund om te winnen. Het is nu niet zo. So be it.

Proficiat met jullie 2e plaats op het WK nederland! das iets wat de eerstkomende decennia nog niet zal gebeuren voor belgie
positive
    eXistenZ Gepost op ma. 12 jul. 10 om 15:42 6
eXistenZ
man man
4571 Posts
Karma: 82
Nah ik merk hier niet ech hollanderhaat. Nederland speelde gwn geen mooi voetbal, en had idd vaak geluk (bijvoorbeeld tegen japan), en met geluk alleen word je geen Wereldkamioen, maar dat beseften ze blijkbaar niet.

Dan nog die vele smerige overtredingen, Robben die altijd valt als er wind is, daar maak je je bij geen enkele voetbalfan populair mee, of dat nu een Belg is of niet.
neutral
    crashman Gepost op ma. 12 jul. 10 om 15:52 7
crashman
man man
1130 Posts
Karma: 12
eXistenZ schreef:Nah ik merk hier niet ech hollanderhaat. Nederland speelde gwn geen mooi voetbal, en had idd vaak geluk (bijvoorbeeld tegen japan), en met geluk alleen word je geen Wereldkamioen, maar dat beseften ze blijkbaar niet.

Dan nog die vele smerige overtredingen, Robben die altijd valt als er wind is, daar maak je je bij geen enkele voetbalfan populair mee, of dat nu een Belg is of niet.


met geluk alleen word je geen wereldkampioen, dat klopt, maar met geluk alleen speel je ook geen finale. En ze spelen niet het zuiverste voetbal, maar er waren ook onterechte gele kaarten. Hoe kan een scheidsrechter een gele kaart geven op een overtreding die hij niet eens ziet gebeuren? maar dat maakt allemaal niet meer uit. Het toernooi is over en de winnaar is bekend Er kan nog eindeloos over gediscussierd worden, en iedereen heeft zijn favorieten. Maar dat is waarschijnlijk het mooie aan de sport, dat er zoveel gevoel mee gemengd gaat.
neutral
    Matah Gepost op ma. 12 jul. 10 om 17:06 8
Matah
man man
1759 Posts
Karma: 23
Als ik kon had ik Elberto een karmaatje gegeven, nette reactie. En al die Belgische Hollandhaat han ik niet begrijpen en vind ik maar kinderachtig en ongepast; als ik eens in mijn omgeving rondkijk is iedereen verbroederd en is het gewoon "leuk voetbal kijken" en zit er weinig pattriotisme bij hoor. En alleen mazzel? kom op, dat is wel een heel zwakke bewering.
neutral
    crashman Gepost op ma. 12 jul. 10 om 17:44 9
crashman
man man
1130 Posts
Karma: 12
voor de belgen die wel meeleven met oranje

http://www.facebook.com/?ref=home#!/gro ... 168&v=wall
neutral
    Kpt_Olbaard Gepost op ma. 12 jul. 10 om 18:56 10
Kpt_Olbaard
man man
65 Posts
Karma: 4
crashman schreef:voor de belgen die wel meeleven met oranje

http://www.facebook.com/?ref=home#!/gro ... 168&v=wall


haha, toch al 10 leden :lol:
neutral
    SoulaX Gepost op ma. 12 jul. 10 om 22:02 11
man man
162 Posts
Karma: 1
Liever supporteren voor een ploeg die goed en mooi voetbal speelt, dan voor één die alleen maar gele kaarten verzamelt (en rode). Ze mogen nog blij zijn dat de scheids nog zo braaf is geweest...
Spanje is de verdiende winnaar. Moest Nederland nu wat mooier voetbal hebben getoond een veel minder fouten, hadden ze misschien een supporter bij. Maar niet dus ...

OT: Schoon geschreven ;) 5*
neutral
    brugesboytillidie Gepost op di. 13 jul. 10 om 00:19 12
brugesboytillidie
man man
6677 Posts
Karma: 2
ok misschien toch even reageren, aangezien de reactie's toch wat uiteenlopen...
om één ding heel duidelijk te stellen: ik haat Nederlanders absoluut niet. Deze blog moet je zien binnen het columngenre, wat dus een zekere overdrijving omvat voor de leken...

ik spreek hier bovendien als VOETBALliefhebber, en niet als pro of contra nederland of spanje. Beide landen verdienen pluimen, én ze hebben ook beiden hun zwakke punten.
het spel is trouwens vernoemt naar BAL en het noemt niet 'voetopdeborstvanalonso' of 'voetvanvanbommelduizendkeerperwedstrijdopdeledematenvandetegenstander'.

chapeau voor eXistenZ en SoulaX, zij zijn de enigen die de ware toedracht begrijpen van dit schrijfsel. experiment geslaagd!
neutral
    Matah Gepost op wo. 14 jul. 10 om 01:34 13
Matah
man man
1759 Posts
Karma: 23
experiment geslaagd, sjoer
neutral
    sexperimental Gepost op vr. 16 jul. 10 om 11:44 14
sexperimental
man man
138 Posts
Karma: -1
wel cool dat feit over belgen supporten nederlanders minder dan anders om :D

maar goed we hebben terecht verloren en aan bijde zijden hadden zeker 2 rode kaarten mogen vallen
neutral
    Mr_Iluvatar Gepost op di. 21 sep. 10 om 12:23 15
Mr_Iluvatar
man man
16 Posts
Karma: 0
eXistenZ schreef:Nah ik merk hier niet ech hollanderhaat. Nederland speelde gwn geen mooi voetbal, en had idd vaak geluk (bijvoorbeeld tegen japan), en met geluk alleen word je geen Wereldkamioen, maar dat beseften ze blijkbaar niet.

Dan nog die vele smerige overtredingen, Robben die altijd valt als er wind is, daar maak je je bij geen enkele voetbalfan populair mee, of dat nu een Belg is of niet.


Agreed! :D
neutral