Zoeken
Beschikbare opties bij deze post

Facebook



Gerelateerde posts

cars

Honda Civic Si Mugen Motul Replica

image
83%83%83%83%
546 views
door zatox op vr. 3 sep. 10 om 13:14

Soms moet je wat verder kijken en je verdiepen om de auto op de juiste waarde in te schatten. De Honda Civic van Dickie is niet zomaar een bestickerde Honda maar een replica van de legendarische Honda Civic Si (Race Spec Car). Dickie verwerft over de gehele wereld “fans” van zijn auto dus dit verdient zeker een reportage in Carbonvision.

Geschiedenis
Want om de auto op de juiste waarde te schatten moeten we ons even verdiepen in de geschiedenis van Honda. Soichiro Honda richtte in 1948 Honda op en met een hele sprong in de tijd komen we in 1972 bij de geboorte van de Honda Civic. Weer een stap vooruit komen we in 1987 bij de Honda Civic Si welke onder handen was genomen door Mugen. Mugen kent elke Honda kenner, maar even een korte introductie: Mugen is het bedrijf van Hirotoshi Honda welke de zoon is van Soichiro Honda. Uiteraard had Mugen nauwe banden met Honda en hield zich in de jaren 80 voornamelijk bezig met de race-ontwikkeling van Honda.
Zo werd de Mugen Motul Civic Si Race Car in 1987 geboren. Deze won gelijk alle zes racen in de 1600cc klasse van de 1987 All-Japan Touring Car Championship. En daarnaast wonnen ze gelijk de constructeurs en rijders kampioensschap.
Toen Dickie in 2007 op zoek was naar een goedkoop en betrouwbaar autootje was dit bovenstaande verhaal hem nog helemaal niet bekend. Hij had namelijk nog een Honda CRX Vtec (ee8) welke hij liever niet voor woon-werkverkeer wou gebruiken. De 3e generatie Honda Civic moest dienst gaan doen als boodschappenwagentje en zo stond er niet veel later een witte Civic AG voor de deur.
Dat het hele tuning-wereldje voornamelijk gevoed wordt door internet komt ook in dit verhaal naar voren toe. Toen Dickie op een avond wat zat te surfen kwam hij de Mugen Civic op de site van Twin Ring Motegi Museum tegen. Direct werd daarna het idee geboren om zijn eigen Civic om te toveren naar een replica van de legendarische Mugen Civic.


Exterieur
Een replica bouwen is makkelijker gezegd dan gedaan. Voornamelijk het vinden van de juiste onderdelen is elke keer een uitdaging op zich. Maar om te beginnen bracht Dickie zijn Civic tijdens de Pasen in 2007 naar de spuiter voor een kleurtje Mugen. Toen deze terug kwam van de spuiter kon Dickie (die overigens alle visuele aanpassingen zelf deed) beginnen met opbouwen. Naast de Mugen kleuren werden er aan de buitenzijde nog een aantal aanpassingen gedaan. De Mugen kleuren voor de liefhebber zijn: wit, rood, zwart en de voor en achterbumper plus sideline hebben nog een gouden accent.
Nog vers uit de spuitcabine en zonder (achter)ramen en achterbumper reed Dickie vol trots naar huis toe om daar de rest van de Civic af te monteren. De welbekende stickers die op de replica horen werden direct gemonteerd nadat de lak goed was uitgehard.
Als 1e werd de motorkap voorzien van hoodpins welke uiteraard bekend is in het race-wereldje. De spiegels komen van een ander bekend Japans tuningsmerk: Spoon. Bij elke race-auto en ook zo bij deze replica mag een zogenaamde towinghook niet ontbreken. Dit sleepoog werd zowel aan de voor en achterzijde op dezelfde plaats gemonteerd als de originele Mugen Civic. Als laatste werd er een SI voorspoiler of ook wel onderspoiler geplaatst.
Als we de foto’s van het exemplaar wat in het Twin Ring Motegi Museum staat erbij pakken zien we maar weinig details die aan die van Dickie ontbreken. Ook aan de sidepipe van de uitlaat is gedacht en deze zit op de exact dezelfde plaats als de originele racer. Deze sidepipe was bij diverse meetings een echte aandachtstrekker aangezien Dickie hier erg mooie steekvlammen en knallen wist te toveren.
Maar wat de replica echt zou afmaken werd door diverse forumgangers van bijvoorbeeld [img]http://www.honda-tech.com/ al opgemerkt: je moet Mugen MR5 velgen zien te vinden! En in November 2007 kreeg Dickie het voor elkaar om deze velgen te bemachtigen. En zo kwam de Mugen Motul Civic Si Race Ca-replica weer een stukje dichter bij het origineel.

Motorisch:
De specificaties van de originele Civic Si waren een 4 cilinder DOHC 1.6 motor met 225pk. Dit is voor zelfs deze tijd zonder turbo uitzonderlijk hoge resultaten uit een 1595cc motor. De 3e generatie Civic die Dickie gekocht had had een 1.3 motor er in zitten met 70pk. Nu de auto aan de buitenkant alle trekjes begon te krijgen van de Mugen variant was het ook tijd om motorisch bezig te gaan. Nu is het voor Dickie een groot voordeel dat hij al 9 jaar als Honda-monteur werkzaam is en zo de beschikking heeft tot kennis, gereedschap en een brug. Waarschijnlijk zal het magazijn zo af en toe ook zijn uitkomst geboden hebben toen Dickie besloot een swap uit te voeren naar ook een 1.6 motor. Helaas lag er geen 225pk 1.6 motor ergens op de planken van het magazijn dus kwam er als donor een 1987 CRX. Dus de 1.3 carburateur motor werd vervangen door de 1600cc ZC1. Nog net geen 225pk maar met zijn 125pk tegenover 760 kilo een prima basis voor circuitgebruik. De oude CRX motor werd direct voorzien van een revisie en tevens schoon gemaakt en weer als nieuw in zilver gespoten.
In 1 dag tijd presteerde Dickie om het volgende even te doen: de oude motor eruit halen, het dashboard demonteren en eruit halen. Daarna werd de gehele kabelboom verwijderd tezamen met de brandstoftank en de leidingen. Vervolgens werden de nieuwe (CRX) kabelboom geplaatst samen met de brandstofleidingen. En als laatste uiteraard werd het motorblok geplaatst en aangesloten. De volgende dag werden er nog wat dingen afgemonteerd, olie en benzine werden toegevoegd en na een swap van 2 dagen liep de motor.
Om er een echte race en circuit auto van te maken paste Dickie ook direct de remmen aan. Aan de voorzijde zijn recent 262mm remmen aangebracht met Integra remmerij. Aan de achterzijde zijn nog de standaard trommelremmen aanwezig. Dit lijkt misschien onveilig echter 70% van je remvermogen haal je weg bij je voorste remmen en te sterke remmen achter zullen overstuur bevorderen. Voor de wegligging paste hij de schokbrekers zelf aan en met behulp van Koni worden de schokken wat opgevangen door de zogenaamde schockabsorbers.

Interieur:
Dit heeft natuurlijk ook alles weg van een echte race-auto. Alles is gestript en de originele stoelen hebben plaats gemaakt voor 2 Sparco kuipstoelen. Het dashboard is net zoals de deurpanelen zwart gespoten. Voor de stugheid en veiligheid is er een Bleu race harnas geplaatst tezamen met een 4 punts rolkooi. Tevens voor de veiligheid is er aan de binnen en buitenzijde een killswitch geplaatst. Het stukje “audio” kunnen we uiteraard weglaten of erg kort in zijn: op de motor en uitlaat na zit er geen audio in deze auto.


Slotwoord:
Na 3 jaar bouwen en verbouwen is Dickie nog niet klaar met zijn replica. Ondertussen is de motorruimte wel al gespoten. Dit was iets wat nog wat achterwege was gebleven tijdens de motorswap. De verdere plannen zijn om de accu naar achteren te verplaatsen en deze direct te vervangen door een lichtgewicht variant. Motorisch heeft Dickie nog de plannen om de luchtinlaat aan te passen en een andere plaatst te vinden voor de radiator. Je zult begrijpen dat deze auto niet meer als dagelijkse wagen gebruikt wordt en dat daarvoor nu een 3e auto op de naam van Dicky staat. Via www.civicclubholland.nl kun je Dickie zijn project volgen en dit is zeker iets wat wij vanaf nu gaan doen.



Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Tags:  Honda Civic Si

Volgende post Volgende post
Mission Impossible.  

    Last_Prophecies Gepost op vr. 3 sep. 10 om 17:19 1
Last_Prophecies
man man
27061 Posts
Karma: 14
Schoon projectje geweest.
neutral
    racertj Gepost op vr. 3 sep. 10 om 17:24 2
man man
18 Posts
Karma: 0
nice
neutral
    dog_town Gepost op vr. 3 sep. 10 om 23:27 3
dog_town
man man
736 Posts
Karma: 0
kwiiiijjjlll :shock:
neutral