register Paswoord vergeten?
Zoeken
Mededeling

Beschikbare opties bij deze post

Facebook



Gerelateerde posts
other Ken je [Lettertjes] nog? - op 4 apr. 12
other [Lettertjes] 3:33 - op 1 feb. 12
other [Lettertjes] Een... - op 9 feb. 12
other

[Lettertjes] De prefix-viering van een persoon

text
50%50%50%
312 views
door Da_Tonio op do. 9 feb. 12 om 13:57


Langzaam maar zeker loopt de feestzaal vol. Ondanks het feit dat er een file was doordat een lijkwagen het hele gezelschap vertraagde, was iedereen op tijd aangekomen. Dat het intussen het middagsuur voorbij is neemt niet weg dat de koffiekoeken die reeds op tafel staan vers zijn, noch dat de koffie die de kannen van een inhoud voorziet warm is.
De rust die de zaal bezat werd vervangen door een alsmaar luider wordend groepsgesprek, met als onderwerp de nog te organiseren plaatsverdeling. Intussen staat men aan de ingang te wachten om zich op een van de vrije plaatsen te instaleren én intussen is de koffie al een graadje kouder. Zonde van de verse koffie.

Gezien enkel de officiele vaststeller aanwezig was op het moment dat het prefix verdiend werd, hield men nog een misviering waarop iedereen was uitgenodigd, ter ere van het behaalde prefix. Daarna kon rustig nagepraat worden over alles wat tot die huldiging had geleid. Ook enkele gevolgen zullen voorzichtig ter sprake worden gebracht, maar het zal blijken dat het te vroeg is om de toekomst bij dat moment te betrekken.
Na deze misviering is hij de groep niet achterna gegaan. Na deze misviering is hij zijn eigen weg uitgegaan, zonder afscheid te nemen van ook maar één aanwezige. Dit weerhield hen niet om afscheid te nemen van hem, daar waar de wegen hen scheidde.


" Zie hem daar nu liggen, onzen held. "
Deze woorden werden tegen hem uitgesproken, zij het enkel om genegeerd te worden. Het lag niet zozeer aan de woorden want zelfs de vriendelijkste groet of de beste wensen werden evenzeer straal genegeerd.
Intussen gaan alle activiteiten verder , zowel vlakbij als tot het einde der afstanden, behalve diegenen uit te voeren door onze prefixdrager.

Iedereen heeft zich een plaats toegeëigend in de feestzaal. De koffie vloeit rijkelijk en het feestmaal wordt verorberd. De stemming kan intussen ontspannen genoemd worden, en velen lijken te genieten van wat de dag al te bieden had. Hun gesprekken gaan er vrolijk aan toe en af en toe weerklinkt een vaak in nostalgie gehulde lach vanaf een van de tafels. Het overschakelen van koffie naar wijn, bier of andere alcoholische dranken trekt als het ware een vergrootglas over de stemming van hen die de overschakeling maken.

Nadat enkele mensen de feestzaal verlieten om hun zondagnamiddagse activiteiten nog uit te voeren, en meerdere de feestzaal verlieten om geen verdere activiteiten uit te voeren, blijven er enkelen over met de opruim van de feestzaal. Een aanwezige die wil vertrekken wordt gevraagd te helpen. Gezien die dat niet wil omdat die gehaast is, wil deze persoon deze last, die hij ter zijn verdediging niet zelf veroorzaakt, gevraagd of gewenst heeft, niet dragen. " Vroeger deed iemand anders het allemaal voor u, maar waar is onzen held nu hé ! ": riep de man nog alvorens de deur uit te stormen om een meter verder in tranen uit te barsten.

Niemand weer waar onzen held is. Hij draagt geen last meer op zijn schouders. Hij draagt het prefix 'Wijlen'.

Tags:  Lettertjes, prefix, viering

    wim-ke Gepost op do. 9 feb. 12 om 14:08 1
wim-ke
man man
4612 Posts
Karma: 94
nope, vond er nix aan
moeilijk leesbaar, geen structuur
neutral
    Da_Tonio Gepost op do. 9 feb. 12 om 14:18 2
Da_Tonio
man man
1876 Posts
Karma: 32
wim-ke schreef:nope, vond er nix aan
moeilijk leesbaar, geen structuur


Kan het makkelijker leesbaar gemaakt worden zonder 'het soort' zinnen te veranderen? (met soort bedoel ik lange, van informatie overlopende zinnen die veel te lang zijn en daardoor twee maal gelezen moeten worden alvorens men de onderlinge delen zelf tot aparte zinnen kan verwerken.)

Ik wil namelijk koste wat het kost niet afkomen met wat mijn gemiddelde klasgenoten brachten als ze een schrijfopdracht kregen. (Ik ging naar de winkel. Daar kocht ik fruit. Ik ging terug naar huis. Ik at het fruit op. ... = retesaai. Ik wil juist de tegenovergestelde toer op en het is niet de echt bedoeling dat het makkelijk leesbaar is.

Zou ik volgens u deze manier van schrijven vlotter leesbaar kunnen maken door er een structuur aan toe te voegen? Hoe dan? Welke structuur?
In hoe verre is het veranderen van tijd en het niet gebruiken van een andere benaming dan 'hij' of 'de prefixdrager' een obstakel om vlot door de tekst te gaan?
neutral
    wim-ke Gepost op do. 9 feb. 12 om 14:27 3
wim-ke
man man
4612 Posts
Karma: 94
zoals je zelf al aangaf:
de zinnen zijn te lang, de informatie die je er wil instoppen zo zwaar mogelijk gemaakt
en de hele zwik slaat nergens op
resultaat:
wie echt de moeite doet om alles te lezen, en te begrijpen, blijft achteraf zitten met een gevoel van
'waar heb ik in godsnaam mijn tijd en energie aan verspild?'
terwijl: als ik je commentaar lees bij andere posts, is deze helder uitgelegd, met duidelijke zinnen, en zonder taalfouten. Dat pleit voor je, en respecteer ik.
maar het stukje hierboven, nope, het doet mij niets.
(met alle sympathie en respect voor iedereen die creatief wil zijn)
neutral
    Da_Tonio Gepost op do. 9 feb. 12 om 14:34 4
Da_Tonio
man man
1876 Posts
Karma: 32
wim-ke schreef:zoals je zelf al aangaf:
de zinnen zijn te lang, de informatie die je er wil instoppen zo zwaar mogelijk gemaakt
en de hele zwik slaat nergens op
resultaat:
wie echt de moeite doet om alles te lezen, en te begrijpen, blijft achteraf zitten met een gevoel van
'waar heb ik in godsnaam mijn tijd en energie aan verspild?'
terwijl: als ik je commentaar lees bij andere posts, is deze helder uitgelegd, met duidelijke zinnen, en zonder taalfouten. Dat pleit voor je, en respecteer ik.
maar het stukje hierboven, nope, het doet mij niets.
(met alle sympathie en respect voor iedereen die creatief wil zijn)


Weljah, [Lettertjes] is dan ook altijd experimenteel. Ik zal nooit iets onder die tag zetten als ik denk dat het goed of correct is.
Zou het al iets veranderen moest heel den boel wel ergens op slaan? (Okey, het overvrolijk aanbrengen van een begrafenis slaagt inderdaad duidelijk nergens op. Welkom bij [Lettertjes]. :mrgreen: )

Merci voor de hulp alvast.
neutral
    wim-ke Gepost op do. 9 feb. 12 om 14:39 5
wim-ke
man man
4612 Posts
Karma: 94
don't give up, mate
brusselmans zijn eerste opstel zal ook wel zwaar gesuckt hebben
neutral
    Galome Gepost op do. 9 feb. 12 om 14:40 6
    Da_Tonio Gepost op do. 9 feb. 12 om 14:44 7
Da_Tonio
man man
1876 Posts
Karma: 32
Galome schreef:Is dat actua?


Nee tis mega mindy. :roll:
neutral
    Lolbot² Gepost op do. 9 feb. 12 om 14:48 8
    Da_Tonio Gepost op do. 9 feb. 12 om 14:57 9
Da_Tonio
man man
1876 Posts
Karma: 32
Lolbot² schreef:wtf is dees tegewoordig, ga is nekeer erges anders u stoem tekste typpe... :shock:


[Lettertjes]

Tags als deze zorgen ervoor dat ge op voorhand een idee kunt vormen van wat er te verwachten valt. Bij lettertjes weet ge intussen dat het stoem tekste zijn die ik typ, da ze nergens op slaan, nergens over gaan en altijd van dezelfde persoon komen.

Ga uzelf ergens anders belachelijk maken door te bewijzen dat ge zulk simpele zaken niet snapt. En kom mij nog minder zeggen om iets ergens anders te doen als ik op een plaats ben waar ik mag doen wat ik doe, want ge hebt gene poot om op te staan.

Kzou heel makkelijk "ga is nekeer ergens anders u stoem comments typpe" maar dan zou ik letterlijk met u spotten, en om mijzelf niet te verlagen naar zulk niveau doe ik het maar onrechtstreeks. Bij deze is dat gebeurd.

Maar bon, ge weet het nu dus he. Wegblijven van [Lettertjes], want da gaan altijd stoem tekste zijn. Als ge weet dat dat tegenwoordig zo is, hebde er al meer dan een van gezien. Ik zal zo vriendelijk zijn u nogmaals te verduidelijken dat het ALTIJD zo zal zijn.

Geniet gewoon van hetgeen ge geniet, vermijd hetgene waarvan ge niet geniet. Het kan toch zo makkelijk zijn.
neutral
    krack Gepost op do. 9 feb. 12 om 15:01 10
krack
man man
589 Posts
Karma: 6
Ik was eerst van plan het niet te lezen maar door de nogal harde woorden van Lolbot² heb ik het toch maar gedaan.
Je maakt je tekst soms dusdanig ingewikkeld dat het lijkt dat je er zelf in vast komt te zitten.
Met de puntjes die Wim-ke aangehaald heeft ben ik het ook eens.

Het is mooi dat je het probeert en op zo'n klein tekstje is het al helemaal niet makkelijk.

Achja, ik ken hier helemaal niks van dus mijn woorden kan je evengoed gewoon vergeten ;)
neutral
    Galome Gepost op vr. 10 feb. 12 om 10:09 11