register Paswoord vergeten?
Zoeken
Mededeling

Beschikbare opties bij deze post

Facebook



other

SAY NO TO ACTA: SAVE UR INTERWEBZ !

text
95%95%95%95%95%
983 views
door BLUE_SMILEY op wo. 25 jan. 12 om 15:21


Dit moet op elke Belgische site vernoemd worden. Iedereen moet er van weten!
SAVE UR INTERWEBZ!


Afbeelding


Geschreven door Carnivorious (klik)
PIPA en SOPA zijn voorlopig van de kaart verdwenen. Na massaal protest van internetgebruikers en grote bedrijven, is de geniale bedenker van deze twee wetsvoorstellen bezweken onder de 'vox populi' en heeft hij laten weten dat SOPA en PIPA ingetrokken werden.

Groot feest, iedereen blij, maar het is nog niet gedaan. Er is ook nog ACTA, de internationale bastaardzoon van SOPA en PIPA waar er door de familie nooit gesproken wordt. Hij werd zorgvuldig achtergehouden, maar is uiteraard uitgelekt. Het idee dat ik in mijn vorige blog beschreef om een 'SOPA for Dummies' te schrijven, trek ik nu door naar een 'ACTA for Dummies' (zoals de titel al zegt.).

Het filmpje (1) dat je hieronder in vindt, is een redelijk goede uitleg over wat ACTA precies inhoudt. Omdat mijn blog echter niet zo veel waard zou zijn als ik gewoon een filmpje link, leg ik het ook nog allemaal even zelf uit.

Censuur.

Als ACTA eenmaal is doorgevoerd, zal alles wat er gezegd wordt op het internet controleerbaar zijn. De overheid heeft het recht om alles wat er gepost, gezegd, getweet, ... wordt op het internet te bekijken en, als zij dit willen, offline te halen. Ze mogen bijvoorbeeld de mail die jij naar een vriend stuurt doorlezen en de stukken die zij er niet in willen er uit knippen. Ik zou nu bijvoorbeeld aangeklaagd kunnen worden (onder ACTA) omdat ik '... for dummies' in deze blog gebruik.

Dit is niet de enige vorm van censuur, want alles wat ooit al eens gezegd of geschreven wordt, mag jij niet meer zomaar gebruiken. Het is een soort 'This username is already taken' doorgetrokken over de hele taal.

Hierbij gaat ook de 'Freedom of Speech' verloren, want de overheid kan constant beslissen wat wel of niet op het internet mag staan.

Het vrije neutrale internet.

Het vrije neutrale internet, zal ophouden met bestaan. Waarom niet meer neutraal? Omdat alles wat op het internet komt gecontroleerd wordt. Het is als een filmopname waarin geknipt wordt, zodat alleen de pro-stukjes er in blijven.

Vrij is het al zeker niet meer, want er zullen steeds meer regels volgen. Als je je niet aan die regels houdt, kun je van het internet worden afgesloten, geldboetes krijgen en hoogst waarschijnlijk een gevangenisstraf oplopen.

Een praktisch voorbeeld.

We nemen twee concurrerende nieuwssites en noemen ze X en Y. Nieuwssite Y post een nieuwtje sneller dan X en X gebruikt de post van Y als bron om haar tekst te schrijven. Als ACTA van toepassing is, dan zou nieuwssite Y de andere kunnen aanklagen. Deze heeft immers gebruikt gemaakt van de post van nieuwssite Y om er zelf beter van te worden, zonder hier eerst toestemming voor te vragen aan nieuwssite Y.

Concreet.

Als ACTA het haalt, mag je niets meer zeggen dat al gezegd is. Geen youtube filmpjes meer maken met stukjes van andere filmpjes in of liedjes die je als soundtrack wil gebruiken. Grappige foto's delen waar toevallig een coca-cola blikje op staat mag ook niet meer, want coca-cola kan je daarvoor aanklagen. Sowieso, grappige foto's delen mag niet meer zonder de toestemming van de eigenaar.











DEEL DIT BERICHT VIA FACEBOOK!

Tags:  say, no, to, acta, save, ur, interwebz

    BLUE_SMILEY Gepost op wo. 25 jan. 12 om 15:23 1
BLUE_SMILEY
man man
4612 Posts
Karma: 21
SIGN THE PETITION!

Ik post dit in een reply zodat het beter opvalt. Excuseer...
neutral
    Johnynekoar Gepost op wo. 25 jan. 12 om 15:31 2
    Sneezy Gepost op wo. 25 jan. 12 om 15:36 3
Sneezy
man man
18073 Posts
Karma: 95
al lang getekend! Iedereen zou moeten tekenen ;)
neutral
    wizard Gepost op wo. 25 jan. 12 om 15:52 4
wizard
man man
754 Posts
Karma: 11
signed
neutral
    Da_Tonio Gepost op wo. 25 jan. 12 om 16:04 5
Da_Tonio
man man
1876 Posts
Karma: 32
Exuses voor in de comment te reageren meer dan aanvaard. ;)

Getekend en verspreid.
neutral
    Da_Tonio Gepost op wo. 25 jan. 12 om 17:16 6
Da_Tonio
man man
1876 Posts
Karma: 32
Mailtje gestuurd naar de redactie van de vrt, en hen telefonisch gecontacteerd voor bevestiging. De mail was al goedgekeurd voor intranet. (interne bespreking, dus niet meteen de vuilbak in)

De persoon die ik aan de lijn had stelde enkele vragen, die ik lichtjes zenuwachtig beantwoordde (De zin om door het toestel te kruipen en het daar tegen elke redacteur te roepen, alsook in de liveuitzendingen die bezig zijn was groter dan kalm blijven, maar het is gelukt)
Op een moment veranderde hij van een vrij neutrale interesse naar ietwat opgewektere interesse, en hij wist me te melden dat hij de mail naar extra personen zou sturen.

Als 1 persoon van de redactie zo reageert op 1 mail en telefoon van mij, dan moet er meer te doen zijn met die mensen. Daar wordt samen beslist over wat het nieuws haalt, iedereen oefent druk uit op mekaar.


NU MIJN VRAAG AAN ALLEN...

Contacteer de nieuwsdiensten allerhande, via mail, telefonisch, via hun fora, face to face, maakt ni uit. Die mensen zijn voor rede vatbaar en doen ook maar hun job. Als iedereen van de dienst enkele malen gecontacteerd is omtrend hetzelfde, door verschillende personen, zal hun ook duidelijk worden dat dit meer nieuwswaarde heeft dan ze momenteel denken.

Ik bel morgen alvast terug. :mrgreen:
positive
    BLUE_SMILEY Gepost op wo. 25 jan. 12 om 17:30 7
BLUE_SMILEY
man man
4612 Posts
Karma: 21
Nice one, Sir!
neutral
    RifRaf Gepost op wo. 25 jan. 12 om 17:45 8
RifRaf
man man
2421 Posts
Karma: 4
Ik heb ze ook eens gemaild, maar het is waarschijnlijk te laat om nog in het journaal van 7u te komen, tenzij ze er al aan bezig waren.
neutral
    FL Gepost op wo. 25 jan. 12 om 18:01 9
FL
man man
3310 Posts
Karma: 7
waar gaat de wereld naartoe manman
neutral
    BlueSoul Gepost op wo. 25 jan. 12 om 20:46 10
BlueSoul
man man
165 Posts
Karma: 3
Spread this shit like wildfire!
neutral
    Johnynekoar Gepost op wo. 25 jan. 12 om 21:04 11
    gruzzler Gepost op wo. 25 jan. 12 om 21:18 12
man man
5 Posts
Karma: 0
Beter als mijn post en meer informatie over ACTA. I salute you sir. ;)
neutral
    sixtyfive Gepost op wo. 25 jan. 12 om 23:33 13
sixtyfive
man man
25 Posts
Karma: 0
ik heb vtm ook al geinformeerd, nam slechts 5 minuutjes in beslag. doe dit aub, want die 5 minuutjes ga je nog trug willen als acta niet gestopt word! :twisted:
neutral
    Da_Tonio Gepost op do. 26 jan. 12 om 00:03 14
Da_Tonio
man man
1876 Posts
Karma: 32
sixtyfive schreef:ik heb vtm ook al geinformeerd, nam slechts 5 minuutjes in beslag. doe dit aub, want die 5 minuutjes ga je nog trug willen als acta niet gestopt word! :twisted:

:!:
neutral
    BLUE_SMILEY Gepost op do. 26 jan. 12 om 10:30 15
BLUE_SMILEY
man man
4612 Posts
Karma: 21
Update:

ACTA heeft geen gevolgen voor de Belgische burgers (klik)

Maar dat wil nog niet zeggen dat we onze stem niet meer moeten laten horen! De servers van de websites die we gebruiken liggen in andere landen (Youtube, Facebook, ...) dus ons internet zal toch drastisch veranderen. Kom er tegen op!
neutral
    Da_Tonio Gepost op do. 26 jan. 12 om 12:03 16
Da_Tonio
man man
1876 Posts
Karma: 32
BLUE_SMILEY schreef:Update:

ACTA heeft geen gevolgen voor de Belgische burgers (klik)

Maar dat wil nog niet zeggen dat we onze stem niet meer moeten laten horen! De servers van de websites die we gebruiken liggen in andere landen (Youtube, Facebook, ...) dus ons internet zal toch drastisch veranderen. Kom er tegen op!


OMFG weer zo'n typische comment gelezen daar... :evil:

" Nice, valt allemaal dan toch weer mee! " is hetzelfde als "voor mij valt alles mee, de rest kan mij ni schelen, ima fucking egocentric bitch aka normal person"

Anderzijds meer goeie comments en knappe informatie.
neutral
    BLUE_SMILEY Gepost op do. 26 jan. 12 om 12:10 17
BLUE_SMILEY
man man
4612 Posts
Karma: 21
Da_Tonio schreef:
OMFG weer zo'n typische comment gelezen daar... :evil:

" Nice, valt allemaal dan toch weer mee! " is hetzelfde als "voor mij valt alles mee, de rest kan mij ni schelen, ima fucking egocentric bitch aka normal person"

Anderzijds meer goeie comments en knappe informatie.


Ja, zo is 95% van de wereld hoor. Maar hij begrijpt niet echt dat ACTA ons internet nog steeds naar de klote zal helpen.
En inderdaad, de informatie is volledig door 4Gamers opgezocht. Chapeau voor die gasten!
neutral
    Da_Tonio Gepost op do. 26 jan. 12 om 13:01 18
Da_Tonio
man man
1876 Posts
Karma: 32
BLUE_SMILEY schreef:
Da_Tonio schreef:
OMFG weer zo'n typische comment gelezen daar... :evil:

" Nice, valt allemaal dan toch weer mee! " is hetzelfde als "voor mij valt alles mee, de rest kan mij ni schelen, ima fucking egocentric bitch aka normal person"

Anderzijds meer goeie comments en knappe informatie.


Ja, zo is 95% van de wereld hoor. Maar hij begrijpt niet echt dat ACTA ons internet nog steeds naar de klote zal helpen.
En inderdaad, de informatie is volledig door 4Gamers opgezocht. Chapeau voor die gasten!


Kerel, echt... tis toch om zot van te worde !!
Berichtje op mijn fb gesmete, aan mijn zus gericht. :D

" Onwetendheid valt niemand kwalijk te nemen, maar oogkleppen van formaat zorgen ervoor dat veel onwetende mensen zichzelf als alwetend aanschouwen. Ze denken te weten hoe de wereld in mekaar zit zonder er zich ooit maar in geïnformeerd te hebben.
En dan zeggen dat ik de enige ben die een antikapitalistische mening heeft? HOE KUNDE DA WETE? GE HEBT GEEN MOEITE GEDAAN OM HET OP TE ZOEKEN... Dees is dus wa ik bedoel. Ge spreekt iets uit alsof ge overtuigd zijt dat het zo is terwijl ge u NERGENS op baseerd. Ik kom elke dag in contact me mensen waarmee ik meningen deel. Hoe belachelijk om te zeggen dat ik de enige ben terwijl er al zoveel maanden occupy bewegingen bezig zijn, terwijl de indignados van spanje tot hier stappen, ...

Nagedacht, geinformeerd en objectief berekend dat ik de enige ben met een dergelijke mening?
En waarom die bewering van u? Ontkenning? Angst voor de waarheid? Of puur hopeloos en niet voor rede vatbaar? "
neutral
    RiZZaH Gepost op do. 26 jan. 12 om 13:56 19
man man
128 Posts
Karma: 0
:x jammer hoeveel aandacht er naar sopa is gegaan en mensen blijkbaar al vinden dat ze gewonnen hebben.

niet in belgie? man care, 99,9999% van alle sites staan in het buitenland net zoals mijn hosting. :evil:
neutral